Školski kurikul, Godišnji plan i program

Autor: Robert Kekez, 28. 10. 2010.

Školski kurikul i Godišnji plan i program Obrtne tehničke škole Split za 2013./2014.

Odgoj i obrazovanje ostvaruju se u Školi na temelju nacionalnog kurikula, nastavnog plana i programa, te školskog kurikula.

Svake školske godine Škola je dužna izraditi školski kurikul i godišnji plan i program rada kao osnovne dokumente na temelju kojih radi.

Školski kurikul donosi se na temelju nacionalnog kurikula, a utvrđuje dugoročne i kratkoročne planove i program rada škole s izvannastavnim i izvanškolskim aktivnostima, nastavni plan i program izbornih predmeta i druge odgojno-obrazovne aktivnosti, te programe i projekte prema smjernicama Hrvatskog nacionalnog obrazovnog standarda.

Temeljni dokument za izradu školskog kurikula je nacionalni kurikul koji utvrđuje vrijednosti, načela, općeobrazovne ciljeve i ciljeve poučavanja, koncepciju učenja i poučavanja, pristupe poučavanju, obrazovne ciljeve po obrazovnim područjima i predmetima definirane ishodima obrazovanja, odnosno kompetencijama, te vrednovanje i ocjenjivanje, a donosi ga resorni ministar.

Glavna zadaća školskog kurikula je izgradnja jedinstvenog profila Škole; on je osobna iskaznica Škole i odraz je njene vlastite obrazovne politike i filozofije, a svi sadržaji i aktivnosti usmjereni su na ostvarivanje ciljeva i zadataka odgoja i obrazovanja s ciljem poticanja intelektualnog, osobnog, socijalnog, duhovnog i tjelesnog razvoja učenika.

Priloženi dokumenti:
SKOLSKI_KURIKUL-2013-14.pdf (736.48 KB)