1.  Duplikate svjedodžbe Škola izdaje kada je izvornik izdane svjedodžbe izgubljen ili uništen. Zahtjevi za izdavanje duplikata svjedodžbi predaju se, a duplikati preuzimaju u uredu administratorice Škole, soba broj 15, prvi kat, svaki dan od 9 – 13 sati.

2. Prije podnošenja zahtjeva za izdavanje duplikata svjedodžbe, potrebno je svjedodžbu oglasiti nevažećom u Narodnim novinama.

Nakon objave u Narodnim novinama, za izdavanje duplikata, potrebno je dostaviti:

• Zahtjev za izdavanje duplikata i izjavu o davanju privole za obradu osobnih podataka (vlastoručno potpisan)
  • Dokaz o objavi oglašavanja izgubljene ili uništene svjedodžbe nevažećom u  Narodnim novinama
  • Odlukom Školskog odbora Obrtne tehničke škole troškovi izrade duplikata razredne i svjedodžbe završnog rada naplaćuju se 10 eura za svaku svjedodžbu posebno.

Sredstva je potrebno uplatiti na račun Škole:

IBAN: HR12 2407 0001 1005 5931 5

Poziv na broj: upisati svoj OIB

Opis: Uplata za duplikat svjedodžbe

Uplatnica

3. Duplikat svjedodžbe izdaje se na obrascu koji je isti kao i izvornik obrasca svjedodžbe, a ako  Škola više nema originalni obrazac, izdaje se prijepis ocjena na bijelom papiru s podacima izmatične knjige učenika koji ovjerava ravnatelj.

4. Duplikat se izdaje najkasnije u roku od 15 dana od dana uredno podnesenog zahtjeva i točke 2.

5. Osobe koje nisu u mogućnosti osobno zatražiti  ili doći po duplikat svjedodžbe trebaju osobi  koja će zatražiti/podići duplikat dati ovjerenu punomoć.

6. Duplikate svjedodžbi i/ili potvrda o položenim ispitima državne mature izdaje Nacionalni  centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

7. Postupak ovjere preslika originalnih svjedodžbi svih razreda srednje škole pripada djelokrugu rada javnih bilježnika sukladno članku 74. Zakona o javnom bilježništvu (NN 78/1993, 29/1994, 162/1998, 16/2007, 75/2009 i 120/16) i nije u nadležnosti Škole.

> Izdavanje duplikata svjedodžbi