> Naukovnje

NAUKOVANJE - PROMJENA RADIONICE

Autor: Ivan Špar, 28. 10. 2020.

Ukoliko je došlo do opravdanih razloga za promjenu radionice (tvrtke ili obrta) za naukovanje, učenik je dužan prvo pronaći novu radionicu, a zatim kupiti u Narodnim novinama 4 obrasca RASKIDA UGOVORA O NAUKOVANJU (popunjavaju roditelji stara tvtrka tj. obrt) i 4 obrasca UGOVORA O NAUKOVANJU (ispunjavaju roditelji i nova tvrtka tj. obrt).

Četiri primjerka raskida i četiri primjerka ugovora (kada ih ispuni tvrtka/obrt i potpiše roditelj/skrbnik) učenik predaje mentoru u školu.

Potpisane ugovore (po dva primjerka ugovora i raskida) mentor vraća učeniku (jedan za roditelja, a jedan za tvrtku tj. obrt). Od dva preostala primjerka raskida i novog ugovora, jedan ostaje u školi, a drugi Škola šalje Ministarstvu gospodarstva i održivog razvoje RH.

Opravdani razlozi za raskid ugovora su: promjena mjesta prebivališta, odlazak majstora u mirovinu, zatvaranje tvrtke tj. obrta...

Uvid u slobodna mjesta za naukovanje može se ostvariti na stranici:

Ukoliko učenik ne pronađe novu tvvrtku ili obrt za obavljanje naukovanje, dužan je obratiti se mentoru za pomoć.

> Naukovnje