> Natjecanja

I. Međužupanijsko natjecanje, 22.2.2019. KUĆNI INSTALATER

Autor: Gordana Matković, 26. 2. 2019.

FOTO ALBUM

Po uzoru na WorldSkills natjecanja, koja su postala ogledni primjer natjecanja mladih, novi  model natjecanja strukovnih zanimanja temelji se na pojedinačnim i timski orijentiranim prikazima vještina ovisno o disciplini.

Ove godine strukovne škole pod pokroviteljstvom naše županiji domaćini su 6 međužupanijskih natjecanja po novom modelu. Među njima smo i mi, Obrtna tehnička škola Split, kao domaćin 1. Međužupanijskog natjecanja učenika srednjih škola u disciplini Kućne instalacije.

Organizacijsko povjerenstvo sastavljenim od profesora iz naše škole, pobrinulo se da se sve napravi po pravilima kao i Prosudbeno povjerenstvo kombinirano od nastavnika naše škole i gostujućih škola, koje je spremno i educirano odradilo svoj dio posla.

Natjecalo se 8 timova (po dva učenika) u pratnji mentora, koji su ih spremali za ovo natjecanje. Kućne instalacije su kombinacija  dva zanimanja: vodoinstalatera i instalatera grijanja i klimatizacije.

Održana su predavanja/radionice:  - Prikaz rada u pomoćničkim zanimanjima

- Kako uspješno prezentirati

od strane predavača: Gordane Matković, dipl. ing., Marije Rezić, dip.ing.,  Marine Skelin, prof. def. i Pero Bartičević, ing.

Glazbena grupa "OTŠ-ŠTO" naše škole uljepšala je otvaranje i zatvaranje natjecanja.  Svojim nastupom su pružili podršku natjecateljima te na taj način  pokazali svestranost i talenat naših budućih obrtnika.

Natjecateljski timovi su bili iz strukovnih škola  Metkovića, Imotskog, Omiša, Splita, Trogira, Šibenika i Zadra, a najvještiji odlaze krajem ožujka na Državno natjecanje u Zagreb.

Pod "više" možete naći ostale podatke, a na vrhu teksta je postavljen FOTO ALBUM (klikom na foto album pa na plavi ekran možete pogledati fotografije).

> Natjecanja