Večer matematike, četvrtak, 6. 12. 2018., od 18 do 20 sati

Autor: Ružica Vorgić Krvavica, 3. 12. 2018.

Profesorice naše škole, i to matematike, geografije i biologije  i ove godine pripremaju Večer matematike, koja će se održati u četvrtak, 6. 12. 2018., od 18 do 20 sati.

Što je Večer matematike?

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Cilj Večeri matematike je popularizacija matematike te poticaj učenika za nastavak matematičkog obrazovanja.

Kako izgleda Večer matematike?

Večer matematičke nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati, uz uputu i pomoć profesorica. Neke od aktivnosti su: Šetnja Europom, Od kantuna do kantuna, Newtonova mozgalica, Bufonova igla, Kratke mozgalice…