6.Splitska biciklijada, 17.9.2017.

Autor: Marijana Petrić Maršić, 18. 9. 2017.

Povodom obilježavanja Dana bez automobila, a u organizaciji udruge Sunce sudjelovani smo u 6.Splitskoj biciklijadi. Naši učenici volonteri sudjelovali su u organizaciji i provedbi biciklističke alke održane nakon biciklijade. Nekoliko njih priključilo se i samoj bicikljijadi.

Biciklijada je započela u 16:30h ispred zgrade Banovine te stazom dugom 10km završila u cilju ispred kluba Zenta na Firulama. Tamo su se dalje sudionici biciklijade i gledatelji mogli zabaviti uz prigodni program: edukativni i zabavni pub quiz na temu biciklizma i ekologije, izvlačenje tombole i dodjeljivanje nagrada te biciklističku alku.

Biciklijadom koja je prolazila kroz grad htjelo se upozoriti na nedostatke biciklističke infrastrukture u gradu Splitu.