DAN RUŽIČASTIH MAJICA - 22.2.2017.

Autor: Marijana Petrić Maršić, 20. 2. 2017.

U srijedu, 22.2.2016. godine s početkom u 12.00 sati u prostoru Obrtne tehničke škole, Plančićeva 1,  obilježit ćemo Dan ružičastih majica. Odigrat će se  turnir u PIKADU.

U turniru će sudjelovati šest srednjih škola iz Splita (Zdravstvena škola, Škola za dizajn, grafiku i održivu gradnju, I. gimnazija, Srednja prometna tehnička škola, Eletrotehnička škola, Obrtna tehnička škola).

Turnir u pikadu ćemo realizirati u suradnji sa Pikado savezom Splitsko dalmatinske županije (PSSDZ) i klubom Split Londra - europskim prvakom 2016. Eduard Akrap, predsjednik PSSDZ, i Jure Blažević, predsjednik, PK Split Londra upoznat  će učenike s pravilima igre i predvoditi događaj.

Postavit ćemo i izložbu fotografija poznatih i javnih lica koji podržavaju borbu protiv nasilja, a dio je kampanje „Nasilje prestaje ovdje“ koju provodi Centar za edukaciju i prevenciju nasilja iz Đakova.

Dan ružičastih majica je program prevencije vršnjačkog nasilja koji se obilježava u znak protesta na incident nasilja koji se dogodio 2007.g u jednoj kanadskoj srednjoj školi.
Učenik Charles McNeill je na nastavu došao odjeven u ružičastu majicu kako bi podržao majčinu borbu protiv raka dojke. Postao je metom nekolicine huligana iz škole. Da bi izrazili protest prema tom agresivnom činu, učenici iste škole David Shepherd i Travis Price kupili su 50 ružičastih majica te ih idući dan podijelili ostalim učenicima. Tako su osudili i izrazili protest prema nasilju.

Događaj je otvoren za javnost pa pozivamo zainteresirane da nam se pridruže i podrže program nenasilja među vršnjacima.