„LEARNING THROUGH ACTIVITY IS FUN!“ - obavijest o projektnim aktivnostima

Autor: Ružica Vorgić Krvavica, 23. 10. 2015.

ERASMUS+2015:KA1-broj projekta: 2015-1-HR01-KA102-012946

„LEARNING THROUGH ACTIVITY IS FUN!“

-obavijest o projektnim aktivnostima

Približava se datum prve mobilnosti naših učenika u Njemačku. Učenici će 14 dana: od 8.11. do 21.11. 2015. boraviti na stručnoj praksi u njemačkom gradu Kielu.

U rujnu je napravljen odabir učenika-sudionika i nastavnika-pratitelja.

Od ukupno 38 učenika završnih razreda elektro struke odabrano je njih 15, prema sljedećim kriterijima:

- uspjehu u obavljanju stručne prakse (procjena voditelja stručne prakse i majstora u obrtničkoj radionici)

-školskom uspjehu (uspjehu iz svih predmeta u prethodnom razredu, te tijekom razdoblja selekcije)

-motivaciji (učenici su imali mogućnost prijaviti se za mobilnost i obrazložiti svoju motivaciju)

-vladanju (učenici uzornog vladanja imali su prednost pri odabiru)

-znanju engleskog jezika (procjenu je napravila nastavnica engleskog jezika).

Odabrani su učenici:

1. JOSIP JURIĆ
2. EMILIJO MILATIĆ
3. JAKOV MORNAR
4. DUJE SIKIRICA
5. MARIJAN ZEC
6. IVAN ANDI ZOVKO
7. LUKA RUBIĆ
8. FRANE RINČIĆ
9. JAKOV BACELJ
10. JOSIP PERIĆ
11. KARLO PINJUH
12. BOŽE MUŠTERIĆ
13. ŠIMUN ĐAPIĆ
14. DOMINIK ĐURIN
15. ANTE MARIJANOVIĆ

.

Prilikom odabira nastavnika koji će biti prateće osoba učenicima u Njemačkoj vodilo  se računa o:

-struci nastavnika (prednost u odabiru imali su nastavnici stručnih predmeta elektro struke)

-nivou edukacije nastavnika

-znanju engleskog jezika (procjenu je napravila nastavnica engleskog jezika)

-motivaciji (nastavnici su imali mogućnost prijave za mobilnost uz obrazloženje vlastite motivacije).

Odabrani su nastavnici DAMIR ČERVAR I SLAVEN ŠKROBICA.

Svi učenici prolaze kroz potrebnu kulturološku, jezičnu, pedagošku i informatičku pripremu za mobilnost u sklopu koje od kraja rujna imaju dodatne sate engleskog jezika, povijesti, povijesti umjetnosti, zemljopisa i računalstva, dok je u pedagošku pripremu uključena školska psihologinja.

Svi učenici su potpisali Ugovore o naukovanju s radionicama i školom u kojoj će obavljati stručnu praksu.

Roditelji, učenici i nastavnici uključeni u projekt izrazili su zadovoljstvo dosadašnjim tijekom i provođenjem projekta, a mi našim vrijednim učenicima želimo dobru zabavu u Kielu!