Naša škola - organizator Tjedna cjeloživotnog učenja

Autor: Ružica Vorgić Krvavica, 2. 10. 2015.

U razdoblju od 28. rujna do 4. listopada 2015. u Splitsko – Dalmatinskoj županiji održava se se po 9. put Tjedan cjeloživotnog učenja. Inicijativa je to koju je 1999. godine pokrenuo Unesco, a svake se godine obilježava u brojnim zemljama na svim kontinentima kako bi se senzibilizirala javnost za cjeloživotno učenje, promicala kultura učenja te potaknula osobna motivacija.

Tjedan cjeloživotnog učenja je nacionalna obrazovna kampanja koja na jednostavan način, na temelju izravnih obraćanja građanima, potiče ostvarenje ideje o promoviranju učenja i obrazovanja. Provodi je Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, a organizator za našu županiju je Obrtna tehnička škola...

...Uz potrebu podizanja svijesti o važnosti ulaganja u cjeloživotno učenje i stjecanje kvalifikacija potrebnih za samoostvarenje, povećanje kvalitete življenja, poboljšanje obrazovne strukture stanovništva, trajno osuvremenjivanje sadržaja i metoda obrazovanja na svim razinama obrazovnog sustava, važno je osvijestiti i spoznaju o stalnoj brizi kod nositelja obrazovnog sustava te svih koji su dionici spomenute aktivnosti.

Najvažnije postignuće kampanje temelji se na činjenici da se aktivnosti u isto vrijeme provode u svim dijelovima zemlje te se na taj način stremi i doprinosi ostvarenju cilja o ravnomjernom razvoju svih dijelova Republike Hrvatske.

Ovogodišnjem obilježavanju kampanje u našoj županiji pridružili su se mnogi i dali svoj doprinos osvješćivanju građana o prisutnosti škola, udruga i organizacija koje pružaju sadržaje kojima čovjek, mlad ili star, može obogatiti svoj život ili čak promijeniti smjer svog života.

30. rujna 2015. u trgovačkom centru Joker održan je Sajam cjeloživotnog učenja na kojem su ustanove predstavile svoje programe (naša škola, opća gimnazija Trogir, Hrvatski zavod za zapošljavanje, Cisok, Hrvatski crveni križ, učilišta: Suvremeno učilište, Virtus, Žižić, Callegari, Algebra, Libar, Aspira, Liga za prevenciju ovisnosti, kinoteka Zlatna vrata…)