Ptojekt pod nazivom "Hajduk živi vječno"

Autor: Maja Krišto, 13. 12. 2023.

Djelatnici i učenici Obrtne tehničke škole u Splitu (OTŠ) i Centar izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije (CI SDŽ) i ove godine su u suradnji preko učeničkog projekta “Čuvari baštine” na temu “Priče moga kraja”.

Nastavnica Maja Krišto, autor i koordinator projekta,  je s projektnim timom:

- Manuela Brnčić Dadić,

- Milan Lučin i

- Sandra Mrčić

započela rad na projektu u koji su uključeni visokomotivirani i potencijalno daroviti učenici OTŠ.
Učenici se obrazuju u obrtničkim zanimanjima, zainteresirani su za projektni rad, interdisciplinarni pristup, suradničko, istraživačko te inovativno učenje.

Kroz rad u projektu razvijat će svoje ideje, pokazati kreativnosti u radu, razvijati kritičko mišljenje, informacijsku i digitalnu pismenost te sposobnosti za istraživački i suradnički rad kroz planiranje, provedbu i prezentaciju projekta.

Projektni tim nastavnika poticat će učenike i djelatnike u izgradnji osobnog, kulturnog i zavičajnog identiteta kroz “Priče moga kraja”,  oživljavati stare priče i upoznati javnost s legendom o Hajduku, kroz oči učenika,  te prikazati povijesne događaje koji su klub  doveli do današnjega statusa legende.

Sve aktivnosti koje su odrađene do sada mogu se pogledati na web stranici projekta.

U sklopu projekta održana je učenička konferencija dana 22.studenog 2023. u konferencijskoj sali OTŠ.

U sklopu održane konferencije prikazana je prezentacija koja je u prilogu ove objave.

Objavila:

Maja Krišto, prof. savjetnik