Za žrtvu Vukovara od učenika Obrtne tehničke škole

Autor: Marijana Petrić Maršić, 24. 11. 2023.

Povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata, Vukovara i Škabrnje učenici i djelatnici Obrtne tehničke škole odlučili su izraditi i donirati dvije dječje sobe peteročlanoj obitelji Đurić iz Đakova koji žive u Borovom Naselju. Radi se o obitelji čiji je otac bio hrvatski branitelj, a nakon rata se razbolio i preminuo. Majka je tako ostala u teškoj situaciji, sama s četvero maloljetne djece i bez krova nad glavom. Zahvaljujući dobrim ljudima pronađen im je smještaj u vukovarskom Borovom Naselju.

Naši učenici sa smjera drvodjeljski tehničar-dizajner, uz pomoć učenika stolara izraditi su pet kreveta, ormara i radnih stolova i to pod mentorstvom nastavnika Miana Lučina koji je osmislio cijeli projekt.

Poštovanje prema žrtvi Vukovara naša škola obilježava već zadnjih 8 godina: organizirali smo izložbe, izradili smo vodotoranj, memorijalne klupe, a svaku godinu organizira se i posjet naših učenika Vukovaru (u orgaizaciji vjeroučitelja J.Perišića). Ove godine želimo da ono potrebno daju i izrade mladi jer je prije 32 godina netko drugi svima nama dao ono što je bilo potrebno.

Hvala svima koji su kao i obitelj Đurić zbog svojih nesebičnih postupaka doprinjeli tome da naši mladi danas mogu barem malim dijelićem vratiti ono što su kroz njihovu žrtvu dobili.