Događanja u listopadu u sklopu uspostave RCK SDŽ

Autor: Robert Kekez, Gizella Baković, 15. 10. 2023.

U sklopu uspostave Reginalnog centra kompetentnosti Splitsko dalmatinske županije u petak 6. listopada i u subotu 7. listopada održana su tri događaja...

STRUKOVNI SAJAM

U petak, 06. listopada u Obrtno tehničkoj školi održao se Strukovni sajam koji je privukao pažnju učenika, roditelja, poslodavaca i predstavnika lokalnih i nacionalnih institucija. Ovaj sajam nije samo prilika za učenike da predstave svoje vještine i projekte, već i za stvaranje veza s potencijalnim budućim poslodavcima i mentorima iz područja elektrotehnike i računalstva

Strukovni sajam dio je projekta “Uspostava regionalnog centra kompetentnosti za elektrotehniku i računalstvo Splitsko dalmatinske županije” koji je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Obrtno tehnička škola Split ujedno je imenovana i Regionalnim centrom kompetentnosti za elektrotehniku i računalstvo Splitsko dalmatinske županije.

ZAJEDNIČKI  STRUKOVNI SAJAM KOMPETENCIJA

Zajednički strukovni sajam kompetencija povezuje polaznike formalnog i neformalnog obrazovanja sa poslodavcima, stručnjacima u području elektronike, IKT i automobilske industrije.

Jedan takav je RCK OTŠ SPLIT organizirao na Pomorskom fakultetu. Zajednički strukovni sajam dio je projekta “Uspostava regionalnog centra kompetentnosti za elektrotehniku i računalstvo Splitsko dalmatinske županije” koji je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Obrtno tehnička škola Split ujedno je imenovana i Regionalnim centrom kompetentnosti za elektrotehniku i računalstvo Splitsko dalmatinske županije.

KONFERENCIJA ZA RAZMJENU ZNANJA I ISKUSTAVA

Na Konferenciji za razmjenu znanja i iskustva Obrtno tehničke škole Split koja se održala u subotu, 7. listopada, okupili su se stručnjaci, učitelji, nastavnici i predstavnici Regionalnih centara kompetentnosti te vlasnici i predstavnici tvrtki kako bi podijelili svoje znanje, iskustva i najnovije trendove u području elektroindustrija.

Na konferenciji su sudjelovala tri međunarodna stručnjaka impresivnih referenci a stručna predavanja su tako započela temom "Virtualna stvarnost" predavača Marija Mikić-Vučaka iz tvrtke Culex d.o.o. O energetskoj budućnosti Hrvatske govorio je Marko Lovrić, a posljednje predavanje na temu "Ramanove i fotoluminiscentne spektroskopije u pomorstvu" održao je Ivan Pavić s Pomorskog fakulteta u Splitu.

Regionalni centar kompetentnosti izgrađuje se kao mjesto izvrsnosti strukovnog obrazovanja u području elektrotehnike i računalstva za Splitsko-dalmatinsku županiju te poveznica između gospodarstvenih subjekata i obrazovnih ustanova radi uspostave suradnje i prilagodbe strukovnog obrazovanja sa zahtjevima tržišta rada i najnovijih tehnologija te modernih metoda rada.