> COVID-19

MODELI I PREPORUKE ZA RAD U UVJETIMA POVEZANIAM S COVID-19

Autor: Marijana Petrić Maršić, 3. 9. 2020.

29.8.2020. Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je Modele i preporuke za rad u uvjetima povezanima s COVID-19 .

Obavještavamo sve roditelje i učenika da je naša škola u skladu s Modelima i epidemiološkim Uputama izabrala provedbu nastave prema MODELU A – NASTAVA U ŠKOLI.

Model A podrazumijeva to da se svi učenici obrazuju u školi licem u lice uz pridržavanje epidemioloških Uputa. Ograničenja su takve prirode da prostorni i kadrovski uvjeti omogućuju provedbu obrazovnog procesa u školi uz poštivanje epidemioloških mjera. Pretpostavka za to je pojačana osobna higijena, dezinfekcija ruku i poštivanje najvećega mogućega fizičkog razmaka od oko 2 m između svih osoba (učenika i nastavnika). Ukoliko nije osiguran fizički razmak od oko 2 m između svih osoba (učenika i nastavnika), učenici i nastavnici obvezni su nositi maske.

Za učenike koji spadaju u izrazito vulnerabilnu skupinu, o čemu nadležni liječnik izdaje potvrdu, kao i za učenike koji su odsutni iz škole jer su COVID pozitivni i koji su u samoizolaciji, nastava se organizira kao nastava na daljinu.

> COVID-19