Tjedan cjeloživotnog učenja, 27. rujna do 3. listopada 2021.

Autor: Ružica Vorgić Krvavica, 1. 10. 2021.

15. TJEDAN CJELOŽIVOTNOG UČENJA

27. rujna do 3. listopada 2021.

OBRTNA TEHNIČKA ŠKOLA SPLIT

DATUM

Naziv radionice:

1.

23.9.2021.

14 h

Senzori i aktuatori motora s unutarnjim izgaranjem

Polaznici će se upoznati s navedenim sustavom kroz rad na simulatoru DeLorenzo. Voditelj radionice je prof. Damir Červar.

2.

23.9.2021.

14 h

Pokretanje trofaznog elektromotora pomoću kontaktora i tipkala start-stop

Polaznici će se upoznati sa elementima vježbe, spojiti prema shemi spoja, ispitati i pustiti u rad. Voditelj radionice je prof. Slaven Škrobica.

3.

17 h

Analiza osnovnih primanja zaposlene osobe – radionica

Radionica je namijenjena odraslima, ali je primjenjiva i za srednjoškolce, kao dio građanskog odgoja.

Cilj radionice je dati uvid i analizirati osnovne stavke osnovnih primanja.

Voditeljica je prof. Manuela Brnčić Dadić.

4.

17 h

Praktična nastava u obrtničkim radionicama: učenik, roditelj, mentor i obrtnik.

Radionica će ukazati na specifične poslove i procedure kod provedbe praktične nastave u strukovnom obrazovanju.

Cilj radionice je i osvijestiti kako je za uspješnu provedbu praktične nastave tijekom strukovnog obrazovanja svaka uloga u ovom lancu od iznimne važnosti, kao i njihova međusobna suradnja.

Voditelji radionice su prof. Gordana Matković i prof. Krste Tarabarić.

5.

16.40 h

Glagoljica – tisućljetno hrvatsko pismo

Voditeljica radionice upoznat će sudionike s nastankom i oblikom glagoljice.

Voditeljica je prof. Maja Krišto.

6.

30.9.2021.

Ravnopravnost i nediskriminacija

Radionica će se baviti uvijek aktualnim temama ravnopravnosti i nediskriminacije, ali aktivnim uključivanjem polaznika, osvještavajući njihove vlastite stavove o ovim temama i pozivajući ih na pozitivne promjene.

Voditeljica je Marijana Petrić Maršić.

7.

1.10.2021.

16 h

Kotiranje u AutoCAD-u: Dosjedi, tolerancije oblika i polozaja, hrapavost obrađene površine

Uvijek privlačan zbog svojih mogućnosti stvaranja tehničkih crteža, prostornih 3D modela, izrade fotorealističnih slika itd., AutoCAD će se u ovoj radionici primijeniti na konkretnom zadatku, pružajući tako konkretan uvid polaznicima u njegove mogućnosti.

Voditelj radionice je Ivan Špar.

8.

2.10.2021.

PROKURATIVE

od 10 do 14 H

Sajam obrazovanja

Cilj sajma je na mjestu posjećenom brojnim prolaznicima predstaviti ustanove za obrazovanje odraslih iz naše županije i programe koje nude.

9.

5.10.2021.

Tri vrste vrednovanja

Radionica je namijenjena odgojno-obrazovnim djelatnicima.

Cilj radionice je podsjetiti na pravilnikom određene tri vrste vrednovanja, s naglaskom na vrednovanje za učenje.

Voditeljica je Ružica Vorgić Krvavica.

10.

7.10.2021., 9 h

Školska stolarska radionica

Izrada drvene kućice za knjige u školskoj stolarskoj radionici

Radionica je namijenjena odraslima zainteresiranima za rad u stolarskoj radionici.

Voditelj radionice je Milan Lučin.

Cilj radionice je dati mogućnost sudionicima da uz stručno vodstvo upoznaju stolarski alat i sami izrade drvenu kućicu za knjige.

Nakon toga istražit će se potrebe lokalne zajednice, pa će se drvena kućica pokloniti nekoj ustanovi poput bolnice, dječjeg vrtića ili škole.

Školska knjižnica darovat će za ovu svrhu knjige s dječjeg odjela i odjela za odrasle.

Ova se aktivnost organizira i povodom Godine čitanja, a u suradnji s Agencijom za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Ministarstvom kulture i medija.

11.

6.10.2021.

Radionica analize karakteristika energetskih ventila (dioda i tiristor)

Sudionici će se upoznati s ispitivanjem ispravnosti poluvodičke diode i tiristora mjernim instrumentima, simulacijom ispitivanja na računalu te usporedbom i analizom dobivenih rezultata.

Voditelj je Drago Mikulić.

12.

13.10.2021.

16.15 h

Učenici s ADHD-om i poremećajem ponašanja u školskom okruženju

Voditeljice će polaznike upoznati sa specifičnostima poremećaja i dati konkretne upute i alate kako se nositi s istima.

Voditeljice su Sanja Novak i Marina Skelin.