Obavijest i poziv na konferenciju “Tradicijske drvene igračke – oživljavamo i učimo iznimno umijeće starih majstora iz Zelova“

Autor: Maja Krišto, 17. 12. 2023.

______________________________

U sklopu projekta “Tradicijske drvene igračke – oživljavamo i učimo iznimno umijeće starih majstora iz Zelova“, koji se provodi pod vodstvom udruge "Društvo intergrativne geštalt pedagogije" (DIGP), u sklopu kojeg je i Obrtna tehnička škola partner na projektu,  održava se uvodna konferencija dana:

20. prosinca 2023. godine, u Obrtno tehničkoj školi Split   konferencijska sala), Plančićeva ul. 1, 21000, Split, od 12:00 do 13:30 sati.

Pozivamo sve zainteresirane da nam se priključe i upoznaju s aktivnostima na projektu, saznaju sve informacije od svih sudionika na projektu i potaknu ovu hvale vrijednu inicijativu koja je potekla iz prijašnjih uspješnih i nagrađivanih projekata.

Cilj konferencije je predstaviti projekt “Tradicijske drvene igračke – oživljavamo i učimo iznimno umijeće starih majstora iz Zelova“, s jedne strane te prikazati kako će se kroz projekt razviti i provesti učinkovite i održive aktivnosti koje će promicati jednakopravnost, socijalnu uključenost te očuvanje nacionalnog i lokalnog identiteta, pridonijeti razvoju demokratskih načela i aktivnoga građanstva, povećati znanje o ljudskim pravima i aktivnom građanstvu, unaprijediti životne vještine djece i mladih, poticati kreativnost, stvaralaštvo i poduzetničke vještine te zdrave stilove života u djece i mladih, kao i razviti vještine i kompetencije u području tehnike te informacijskih i komunikacijskih tehnologija.

U sklopu konferencije održati će se i okrugli stol vezan za gore navedene ciljeve i namijenjen je svim stručnjacima zainteresiranim za ovu temu te i široj javnosti.

Vrijednost projekta je 14.633,27 EUR (100% bespovratna sredstva - iz natječaja za dodjelu bespovratnih sredstava projektima udruga u području izvaninstitucionalnoga odgoja i obrazovanja djece i mladih u školskoj godini 2023./2024., a čiji je nositelj Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH.

Voditeljica projekta je Predsjednica DIGP Ružica Đonlić a koordinator je Maja Krišto, prof. savjetnik iz Obrtne tehničke škole iz koje sudjeljuju još 4 nastavnika.

U projektu sudjeljuje i osnovna škola iz Muća koju predstavlja ravnateljica Nikolina Tičinović.

Objavila:

Maja Krišto, prof. savjetnik