Projektni tim OTŠ Split poklonio igračke Muzejima

Autor: Maja Krišto, 9. 11. 2023.

Na Godišnjem skupu Hrvatskog etnološkog društva

ETNOLOZI I KULTURNI ANTROPOLOZI U KONTAKTU – DOSEZI JAVNOG DJELOVANJA ETNOLOGIJE I KULTURNE ANTROPOLOGIJE

održanog u Sinju 18.– 20. listopada 2023. nastavnica Maja Krišto je održala kratku edukaciju u sklopu predavanja dr. sc. Iris Biškupić Bašić

“Kako je zaboravljena vještina u rukama mladih oživjela”.

Ovim je pokazala primjere dobre prakse te pružala kolegijalnu podršku kolegama iz projektnog tima OTŠ te kolegama etnolozima i antropolozima. Izlaganje je bilo vezano za temu projekta o izradi drvenih tradicijskih igračaka, koji je nastavnica napisala u šk.god. 2021./2022. te je s projektnim timom i učenicima osvojila 1. nagradu na CI SDŽ.

Tom prigododom su nastavnici OTŠ Split, Maja Krišto, Manuela Brnčić Dadić, Sandra Mrčić i Milan Lučin, darovali 3 kompleta igračaka muzejima;

• Etnografskom muzeju u Zagrebu,
  • Etnografskom muzeju u Splitu i
  • Muzeju Cetinske krajine.

Ovim primjerom se pokazalo kako sinergija ljudi i ustanova, nositelja kulturnog dobra, stručnjaka u muzejima i profesora u odgojno-obrazovnim ustanovama priprema učenike za buduće nositelje kulturnih dobara.

Ostale slike pogledajte pod poveznicom "Više"

Objavila:

Maja Krišto, prof. savjetnik