Korona virus

Autor: Ružica Vorgić Krvavica, 26. 2. 2020.

Dragi učenici i roditelji,

U Hrvatskoj je potvrđen slučaj oboljelih od KORONA VIRUSA.

Ministarstvo zdravstva i Hrvatski zavod za javno zdravstvo svakoga dana na svojim mrežnim stranicama objavljuju najnovija saznanja vezano za bolest koju izaziva korona virus, a Ministarstvo zdravstva izdalo je i brošuru o korona virusu.

Prema uputama Ministarstva zdravstva, najučinkovitije preventivne mjere za zaštitu od zaraze korona virusom su:

• pranje ruku
  • izbjegavanje kontakta s domaćim i divljim životinjama
  • nošenje zaštitne maske za lice
  • korištenje maramica
  • posjet liječniku ukoliko primijetite neki od simptoma (povišena temperatura, kašalj, otežano disanje)

Korona virus širi se izravnim kontaktom sa zaraženom osobom, kapljičnim putem (kihanje, kašljanje) te dodirom predmeta i površina izloženih virusu.

Savjetuje se svim učenicima i djelatnicima da se drže uputa Ministarstva zdravstva te da na taj način doprinesu sprječavanju širenja virusa.