Predstavljanje rezultata Inovativne učionice, Demo dan

Autor: Ružica Vorgić Krvavica, 1. 6. 2022.

U Obrtnoj tehničkoj školi kao Regionalnom centru kompetentnosti 31. svibnja 2022. u 12 sati predstavljeni su rezultati tzv. INOVACIJSKOG CENTRA.

Jedna je to od mnogih kreativnih aktivnosti koje su osmišljene i koje se provode u sklopu Regionalnog centra.

Naime, posljednjih nekoliko mjeseci timovi učenika zanimanja autoelektričar, elektromehaničar, elektroinstalater i tehničar za vozila i vozna sredstva i strukovnih nastavnika - mentora koji su ih u tome vodili (profesori Červar, Škrobica, Polak, Grgić, Mikulić, Oreč i Smolčić) osmislili su 4 projekta:

• Fotonaponski sustav
  • Go – cart
  • Terećenje generatora
  • E – moped

Na DEMO DANU, kako smo ga nazvali, predstavljeni su proizvodi najprije s teoretske strane, pri čemu su prezentatori primijenili strukturu pitch prezentiranja. Predstavljeni su tako projekti koji bi u budućnosti mogli biti interesantni i mogućim investitorima, a sve prema pravilima prezentiranja s kojima su se upoznali tijekom edukacije o prezentacijskim vještinama. Slijedilo je predstavljanje samih proizvoda.

Cijeli proces prezentiranja bio je praćen budnim okom stručnog žirija strukovnih nastavnika.

Članovi pobjedničkog tim, koji je izradio e moped, bili su nagrađeni pametnim satovima.